menu

Záchovná stomatologie

Zpět na služby
Záchovná stomatologie
 • Každý detail na zubu je pro nás důležitý! Proto naši lékaři pracují se zvětšením – při výkonech používají lupové brýle 5x zvětšení a dentální mikroskopy s 26x zvětšením
 • Při každém ošetření používáme nejkvalitnější dostupné materiály a postupy

Preventivní prohlídky

Cílem moderní záchovné stomatologie je zuby zachovat, ideálně naprosto zdravé. Proto je nutné chodit na pravidelné preventivní prohlídky každého půl roku, návštěvy kombinovat s dentální hygienou a každý den se pečlivě o svůj chrup starat. Když už se na zubu kaz vyskytne, moderní technologie nám umožňují zachytit jej v již velmi ranném stádiu. Všichni lékaři v dentálním centru Stomma jsou vybaveni lupovými brýlemi se zvětšením 3-5x a intraorálními rentgeny se senzory Digora. K dispozici zde také máme dentální mikroskopy se zvětšením až 26x. V kombinaci s pečlivostí našich zubních lékařů si tedy mužete být jisti, že nám neunikne žádná maličkost a o Vaše zuby bude opravdu dobře postaráno.

Zrcátko preventivní prohlídka

Zvětšovací optika

Zvětšovací optika v dnešní době nachází větší a větší uplatnění v celé lékařské vědě a zubní lékařství tomu není vyjímkou. Pro běžné ošetření kazu většinou postačí lupové brýle se zvětšením 3-5x, v případě náročnějších zákroků - například endodontického ošetření zubu (ošetření kořenových kanálků) je potřeba zvětšení větší - toho dosáhneme díky dentálnímu mikroskopu. Ošetření tak bude skutečně precizní i v případě velmi složitého kořenového systému. Kořenový systém každého zubu je zcela unikátní, pouhým okem nelze najít všechny kanálky a precizně je ošetřit, zvětšení za pomocí operačního mikroskopu je tedy nutností.

Dříve neměli lékaři k dispozici současné technologie a poznatky, takže ošetření kanálků neprobíhalo vždy zcela dokonale. Proto je potřeba v některých případech přistoupit k velmi složitému znovuošetření kanálků (re-endodontickému ošetření). Situace může být navíc komplikována oddělenými fragmenty nástrojů. I toto a mnohem více dokážeme ve STOMMA vyřešit.

Zvětšovací brýle

Fotokompozitní výplně

Zubní kaz lze ošetřit několika různými materiály. Jeho volba se odvíjí od rozsahu poškození, lokalizaci v rámci zubu i postavení v zubním oblouku, hygieny pacienta atd... Tyto aspekty vždy lékař vyhodnotí, navrhne ideální řešení. Ve STOMMA klinice nabízíme nejkvalitnější dostupné materiály. Top kvalitou na trhu jsou výplně fotokompozitní ( “bílá výplň”), jejichž předností je nejen krásná estetika, ale především možnost minimální invazivity a nízkého rizika vzniku prasklin. Mezi další vyhody spatřujeme i to, že pacient může ihned po ošetření jíst.  Při jejich aplikaci musí stomatolog zabezpečit suchost ošetřovaných ploch pomocí tzv. kofferdamu.

Fotokompozitní výplně

Anestezie a analgosedace

Filosofií našeho pracoviště je ošetření bez bolesti.

Každý zákrok, který je, nebo by mohl být bolestivý či nepříjemný, provádíme v místním znecitlivění. Lokální anestezie ale mnohdy nestačí. Pokud se jedná o větší výkon s nutnou léčbou bolesti v pozákrokovém období, je naše pracoviště schopno zajistit na přání pacienta vysoce nadstandardní služby. Za tímto účelem je součástí multioborového týmu erudovaný anesteziolog - specialista v oboru, plně kompetentní k provedení sedace při vědomí, analgosedaci.

Sedace při vědomí, analgosedace je stav s navozenou sníženou úrovní vědomí s přesně definovanými kritérii. Součástí sedace je léčba bolesti u výkonů, které jsou jinak velice nepříjemné. Výhodou sedace je také amnézie na výkon (pacient si zákrok nepamatuje). Jako jedno z mála prestižních pracovišť garantujeme provedení sedace při vědomí lékařem se specializací v oboru anesteziologie a intenzivní medicíny v souladu s doporučením České lékařské společnosti. Dodržování doporučení odborných společností je požadavkem zákona 372/2011 Sb. o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování. Z důvodu kontinuálního zlepšování kvality a bezpečí našich služeb systém péče neustále monitorujeme.

Jedná se o nadstandartní službu, která není hrazena zdravotní pojišťovnou. Pacient si hradí tento výkon sám. Orientační cenu zákroku najdete v našem platném ceníkuVěříme, že správně provedený a bezbolestný zákrok je naší i vaší prioritou.

Analgosedace

Na zdraví Vašich zubů nám opravdu velmi záleží. Nepodceňujte tedy pravidelnost preventivních prohlídek, abychom případné kazy odhalili a ošetřili včas!

Mikroskop

Vyšetření pacienta a jeho celkového stavu.

Anestezilog prostuduje a zhodnotí všechna vyšetření a dostupné informace o Vašem zdravotním stavu. Pokud se léčíte na některé z uvedených chorob: vysoký krevní tlak, poruchy srážlivosti krve, cukrovka, cévní mozková příhoda, jakékoliv onemocnění srdce, alergie a jiné závažné celkové onemocnění musíte podstoupit interní vyšetření u Vašeho obvodního lékaře nebo specialisty dle druhu choroby.

Co byste měli vědět před podstoupením zákroku v analgosedaci.

 • Před zákrokem 6 hodin nejíst a 2 hodiny nepít.
 • Užíváte-li dlouhodobě léky, nevynechávejte je v den výkonu, ale zapijte je ráno douškem vody.
 • Pokud jste si vzali lék na uklidnění, informujte o tom lékaře.
 • Pro vlastní chirurgický výkon a nekomplikovaný pooperační průběh je důležitý dobrý zdravotní stav. Proto nechoďte k ošetření ani s běžným onemocněním horních cest dýchacích a žádejte v čas přeobjednání.
 • Pokud kouříte, omezte několik dní před výkonem kouření a nejméně den před výkonem nekuřte vůbec.
 • Před anestézií nepoužívejte lak na nehty, znemožňuje Vaše monitorování během výkonu (je potřeba mít odlakovaný aspoň jeden nehet).
 • Na ošetření přicházejte oblečeni tak, abyste se cítili pohodlně.
 • Po výkonu budete ještě 30 minut sledování v ordinaci anesteziologem.
 • Je nutný doprovod další osobou.
 • Po analgosedaci se nesmí řídit motorová vozidla (minimálně 24 hodin).

Dopřejeme vám kompletní bezbolestné ošetření

Vstupní vyšetření

Dentální hygiena

Ortodoncie

Estetická stomatologie

Záchovná stomatologie

Protetická stomatologie

Implantologie

Stomatochirurgie Parodontologie

Všechny služby
stomma

Kontaktní formulář

Tooth

Aktuality

Změna ordinační doby Praktické zubní Břeclav

17.05.2024

Informace pro ortodontické pacienty

18.10.2023

Změna na Pražské pobočce

25.09.2023

Skvělá dopravní dostupnost

 • Břeclav

  Tř. 1. máje 3414/11A

  +420 519 327 028
  +420 519 323 167


 • Hodonín

  Nám. 17. listopadu 3870/5

  +420 518 321 473


 • Mikulov

  Komenského 224/1

  +420 513 035 714


 • Praha

  U Zdravotního ústavu 8

  +420 735 755 014
  +420 226 231 888


map
Hodonín
Mikulov
Praha