menu

Stomatochirurgie Parodontologie

Zpět na služby
Stomatochirurgie Parodontologie

Trápí vás osmičky nebo chcete zavést zubní implantát? Ošetření na naší klinice vždy probíhá komfortně a bezbolestně – v lokální anestezii nebo nadstandardně v analgosedaci.

Na naší klinice za pomoci špičkového vybavení a přístrojů provádíme tyto zákroky:

Chirurgická extrakce třetích molárů (zubů moudrosti)

U mnoha lidí nejsou zuby moudrosti funkční zuby, což znamená, že nejsou užitečné při žvýkání. V závislosti na jejich uložení může být problém je dobře čistit. Zbytky jídla a bakterie se pak hromadí a mohou způsobit problémy jako kazy sousedících zubů, záněty dásní až nebezpečné kolem čelistní záněty. Ne všechny zuby moudrosti je však nutné extrahovat, proto je důležitá podrobná klinická a rentgenologická diagnostika. Jelikož se zub moudrosti často nachází blízko důležitých anatomických struktur, měl by extrakci provádět zkušený chirurg. U takto rizikových pacientů provádíme na našem pracovišti podrobné 3D rentgenové vyšetření (CBCT RTG), s cílem tyto komplikace minimalizovat.

Extrakce zubu

Chirurgické prodloužení korunky

Ne všechny zuby je vždy nutné po prasknutí či pozdě diagnostikovaném kazu vytrhnout. Chirurgickým prodloužením zpřístupníme okraj zubu pro nasazení izolační membrány (kofferdam). Tím jsme schopni adekvátně zub opravit, ať už se jedná o přeléčení zubního kanálku, zhotovení výplně nebo otisku na korunku. Při rekonstrukcích předního úseku chrupu nebo při nadměrném přerůstání dásně přes zuby, jsme schopni ve spolupráci s protetikem zuby symetrizovat i snížit expozici dásně v úsměvu.

Amputace kořenového hrotu (endodontická mikrochirurgie)

V době moderní endodoncie (léčba kořenových kanálků) je tento zákrok indikován stále méně. V případě selhání endodontického ošetření je možné chirurgicky odstranit residua infekce v okolí hrotu kořene a zaplnit část kořenového kanálku retrográdně, tedy z druhé strany. Indikaci výkonu by měl stanovovat zkušený endodontista s ohledem na lokalizaci a prognózu zubu.

Chirurgie retinovaných (neprořezaných) zubů

Retinovanými zuby rozumíme zuby, které neprořezaly do zubního oblouku v určitém čase z důvodu překážky nebo nedostatku místa. Výsledkem může být funkční, nebo estetická vada. Léčba spočívá ve spolupráci ortodontisty a chirurga, kdy ortodontista vytváří léčebný plán a koordinuje vhodnou dobu chirurgické intervence, kde odstraníme překážku v prořezávání, i nalepíme zámek na retinovaný zub, který je pak možno stáhnout ortodontickým tahem do zubního oblouku.

Krytí odhalených krčků, chirurgická korekce dásní

Mukogingivální chirurgie zahrnuje léčbu lokálních nebo generalizovaných defektů dásní. Nejčastěji se jedná o odhalené krčky zubů, vysoký úpon slizničních řas, uzdičky retní nebo podjazykové, kde změna v morfologii okraje dásně může způsobovat zhoršené podmínky pro čištění, hromadí se plak a způsobuje zánět, který defekt ještě prohlubuje.

S prohlubováním defektu se pojí i ubývání kosti okolo zubu. Odhalené krčky mohou taktéž způsobovat zvýšenou citlivost zubů nebo estetický problém.

Autotransplantace zubů

Autotransplantace zubu je přesun zubu z jednoho místa v ústech na jiné. Málokdo ví, že autotransplantace má ve stomatologii již mnohaletou historii. Její popularitu zastínil rozvoj moderní dentální implantologie v osmdesátých letech. Implantát jako celek je nediskutovatelně skvělý prostředek k náhradě zubu, co však oproti přírodě postrádá je přirozená obranná bariéra proti infekci a propriocepce, která je zubu vlastní. Proto při náhradě zubu vždy zvažujeme možnost využití zubů vlastních. Autotransplantace není běžný výkon a měl by se konzultovat se zkušeným chirurgem. Součástí konzultace je klinické vyšetření s CT snímkem.

Naši stomatochirurgové jako první v ČR zavedli autotransplantát zubu.

Dopřejeme vám kompletní bezbolestné ošetření

Vstupní vyšetření

Dentální hygiena

Ortodoncie

Estetická stomatologie

Záchovná stomatologie

Protetická stomatologie

Implantologie

Stomatochirurgie Parodontologie

Všechny služby
stomma

Kontaktní formulář

Tooth

Aktuality

Otevírací doba mezi Vánočními svátky

18.12.2023

Informace pro ortodontické pacienty

18.10.2023

Praktické zubní neordinuje

12.10.2023

Skvělá dopravní dostupnost

 • Břeclav

  Tř. 1. máje 3414/11A

  +420 519 327 028
  +420 519 323 167


 • Hodonín

  Nám. 17. listopadu 3870/5

  +420 518 321 473


 • Mikulov

  Komenského 224/1

  +420 513 035 714


 • Praha

  U Zdravotního ústavu 8

  +420 735 755 014
  +420 226 231 888


map
Hodonín
Mikulov
Praha